• 0 222 228 1454

Hurda Elmas Geri dönüşüm hem çevre dostu hem de karlı bir uygulamadır

  • Açıklama

Yekpare karbür takımlarınızın geri dönüştürüldüğünden emin olun. Bu hem çevre dostu hem de karlı bir uygulamadır. Aşınmış takımlar çöp sahalarından ve hurda depolarından uzak tutulursa, bundan hepimiz kazançlı çıkarız.

Yekpare karbür takımlarımızın büyük bölümü geri dönüştürülmüş karbürlerden üretilmektedir. Kullandığınız karbürleri müşterilerimizden almaktayız, bu sayede müşterilerimiz aşınmış uçlarını ve dönen takımlarını bize satarak yılda on binlerce lira kar elde edebilmektedir. Üreticiden bağımsız olarak bu parçaları sizlerden rayiç piyasa fiyatına satın almaktayız.


Enerji tasarrufu

Geri dönüştürülen yekpare karbürlerden yeni takımlar üretmek için gereken enerji, tamamen hammadde kullanılarak üretilenlere kıyasla yüzde 70 daha düşüktür. Üretimin geri dönüştürülen malzemelerden gerçekleştirilmesi, karbondioksit emisyonlarının yüzde 40 azalması anlamına gelmektedir. Ayrıca, hammaddelerimizin az bulunur ve sınırlı olması sebebiyle de uzun vadede geri dönüşüm gerekli olmaktadır. Örneğin tahmin edilen tungsten rezervleri yaklaşık 7 milyon tondur yani 100 yıl kadar yetecektir. Gereksiz yere neden maden çıkarılsın?